Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

Kto czyta książki, żyje podwójnie

14 maja br. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Brzegu odbyła się uroczystość pasowania pierwszoklasistów na czytelników biblioteki. Odświętnie ubranych uczniów, ich wychowawców i dyrekcję przywitała pani Joanna Żołyńska -Janczyk – bibliotekarz, a zarazem organizator niniejszego wydarzenia.

Całość zaczęła się od wielkiej rozgrzewki, czyli zabawy słownej, polegającej na uzupełnieniu wyrazów w wierszyku „Berek na skwerku”.  Następnie wspaniale zaprezentowano fragmenty książek, które znajdują się właśnie w naszej bibliotece. Potem młodzi aktorzy zaprosili nas na  krótkie  przedstawienie pt. „Przepraszam, czy ty jesteś czarownicą?”. W rolach głównych wystąpili: Hanna Dancewicz, Amelia Bonar, Nina Szczygielska, Michał Wadówka, Alina Wasiel, Zosia Hawrylów, Lena Żak, Hanna Jarząb, Karina Chlasta, Natasza Chlasta oraz Natalia Kruczek.

W końcu nadeszła najważniejsza chwila, czyli pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej. Pierwszoklasiści za panią bibliotekarz powtarzały słowa przysięgi, w której przyrzekli dbać o książki i szanować je. Następnie pani dyrektor, Anna Krokosz, za pomocą „magicznego ołówka” pomogła naszym najmłodszym kolegom wejść w świat czytelnictwa. Nowo pasowni czytelnicy otrzymali zakładki do książek, zrobione przez uczennicę klasy siódmej oraz słodki upominek ufundowany przez Radę Rodziców.

Kończąc, pani dyrektor podziękowała wszystkim pozostałym  zaangażowanym w przygotowanie tej imprezy - pani Honoracie Rodobolskiej odpowiedzialnej za aranżację muzyczną, pani Olimpii Kroczak za pomoc techniczną oraz niesamowitym młodym aktorom, bez których to wielkie wydarzenie nie byłoby tak atrakcyjne.  Dzieci z pewnością na długo zapamiętają ten cudowny dzień, bo przecież jest to ważna uroczystość dla każdego małego miłośnika książek.

Warsztaty dziennikarskie: Kinga Szambelan

opiekun: Adriana Puzyniak