Inspirujące spotkania – warsztaty z kryminalistyki

W klasie II c odbyły się kolejne, ciekawe warsztaty w ramach współpracy z Uniwersytetem Opolskim.  4 marca 2020 r. odwiedziły nas studentki z Koła Naukowego Kryminalistyki i Kryminologii. Rozmawialiśmy o pracy policjantów i kryminalistyków, o przestrzeganiu prawa, o  działaniach Policji w celu zapewnienia porządku i bezpieczeństwa. Poznaliśmy podstawowe pojęcia z zakresu kryminalistyki, mogliśmy pogłaskać misia z proszkiem detekcyjnym służącym do tworzenia pułapki. Również wcieliliśmy się w rolę techników, pobieraliśmy odciski palców ze szklanek i dłoni w celu poszukiwania złodzieja, mogliśmy utrwalić swoje linie papilarne. Warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, sprawiły dzieciom radość, były dobrą zabawą i nauką. Serdecznie dziękujemy Pani dr Magdalenie Przysiężnej-Pizarskiej za zorganizowanie warsztatów dla uczniów.