“Wakacje z Gigantami”

Szanowna Dyrekcjo,

Drodzy Nauczyciele oraz Wychowawcy,

w trakcie letniej przerwy od zajęć lekcyjnych serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów Państwa szkoły do wzięcia udziału w programie“Wakacje z Gigantami”, czyli darmowych lekcjach programowania dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

“Wakacje z Gigantami” to cykl 5-ciu zajęć online w formie webinaru, które szczególnie mogą zainteresować uczniów lubiących nowe technologie i chcących rozpocząć przygodę z programowaniem w trakcie przerwy wakacyjnej.

“Wakacje z Gigantami” to letnia odsłona “Szkoły z Gigantami”, warsztatów które odbyły się pod patronatem honorowym Ministra Edukacji oraz Ministerstwa Cyfryzacji. Z uwagi na duże zainteresowanie minionymi warsztatami oraz dużą ilością zapytań o kolejną edycję, już 7 lipca uruchamiamy warsztaty w okresie wakacyjnym.

Patronem honorowym “Wakacji z Gigantami” jest Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Pierwsze 4 lekcje to, w zależności od wybranej grupy, praktyczne warsztaty z programowania w językach Scratch i Python. Ostatnie zajęcia natomiast poświęcone będą bezpiecznemu korzystaniu z Internetu.

Szczegółowy harmonogram i zakres tematyczny warsztatów znajduje się pod linkiem:

>>WAKACJE Z GIGANTAMI: SCRATCH, 9 - 12 LAT>>

>>WAKACJE Z GIGANTAMI: PYTHON, 13 - 18 LAT>>

Warsztaty są całkowicie bezpłatne i będą prowadzone w formie webinaru. Każde spotkanie trwa 2 godziny lekcyjne (1,5 h).

Warunkiem wzięcia udziału w warsztatach jest rejestracja oraz wybranie docelowej grupy dla ucznia poprzez poniższy formularz:

>>FORMULARZ ZAPISU<<

Projekt organizowany jest przez szkołę Giganci Programowania, oferująca od ponad 5 lat kursy programowania dla dzieci i młodzieży. Trenerzy prowadzący zajęcia to doświadczeni i aktywni zawodowo programiści oraz specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa.

Gorąco zachęcamy szkoły do przekazania informacji o darmowych warsztatach online swoim uczniom, aby mogli wziąć udział w wakacyjnych zajęciach poświęconych podstawom programowania oraz zagadnieniom związanym z bezpieczeństwem w Internecie.

Poniżej przesyłamy przykładowy komunikat, jaki mogą Państwo opublikować na stronie internetowej szkoły lub na profilach społecznościowych wraz z grafiką.

Drodzy uczniowie!

W te wakacje możecie spróbować swoich sił w programowaniu! Jeśli lubicie spędzać czas przed komputerem i interesuje Was świat nowych technologii, weźcie udział w darmowych warsztatach online z programowania w języku Scratch lub Python!

Zapiszcie się na “Wakacje z Gigantami” i przekonajcie się czy drzemie w Was natura kodera! Na zajęcia zapraszają @Giganci Programowania.

Zapraszamy do rejestracji,

Giganci Programowania

Aby nie przegapić żadnych informacji zapraszamy do obserwowania nas

na Facebooku https://www.facebook.com/giganciprogramowania