Ferie zimowe

W tym roku szkolnym 2020/2021, ze względu na panującą sytuację epidemiczna związaną z COVID-19 będą one odbywały się jednocześnie na terenie całego kraju w terminie od 4 do 17 stycznia 2021 r. Rekomenduje się, aby w czasie zimowego wypoczynku uczniowie pozostali blisko swoich miejscowości zamieszkania, należy bowiem ograniczać zwiększoną mobilności w tym okresie, przez co zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Aby jednak przebiegły one szczęśliwie, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Dla rodziców i opiekunów jest to czas wzmożonej uwagi skierowanej na warunki bezpieczeństwa tego wypoczynku. Należy pamiętać, że zima niesie ze sobą szczególne zagrożenia, którym sprzyjają zmienne warunki atmosferyczne. Zachęcamy do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi umieszczonymi na stronie internetowej szkoły, dotyczącymi bezpiecznych ferii.

Odpoczywajcie, cieszcie się swobodą, przygodami. Jednak zawsze dbajcie o bezpieczeństwo swoje oraz osób towarzyszących i nie podejmujcie działań zagrażających życiu lub zdrowiu. Odpocznijcie, nabierzcie sił i motywacji do dalszej nauki.