Uczymy dzieci programować - Ogólnopolski Program Edukacyjny

Nikogo nie trzeba przekonywać, że kodowanie i programowanie ma przyszłość. W dzisiejszych czasach otacza nas coraz bardziej skomplikowana technologia. Żeby z niej w pełni korzystać musimy mieć pewien poziom umiejętności cyfrowych, które warto rozwijać już od najmłodszych lat. Uczniowie szybko odkrywają jakie możliwości daje im programowanie i nie wahają się z nich korzystać. Programowanie to szereg uniwersalnych reguł i zasad. Najmłodsze dzieci poznają je dzięki grom i zabawom. To także sposób myślenia. Umiejętność programowania daje dzieciom szanse na kreowanie rzeczywistości, uczy dostrzegania zależności i reguł w otaczającym nas świecie i przede wszystkim pozwala osiągać cele korzystając z różnych dróg rozwiązań. Ozobot - to główny bohater dzisiejszej lekcji. Poznawaliśmy podstawowe zasady programowania. Czytaliśmy i zapisywaliśmy kody, które były drogą do naszych walentynkowych serc. Było mnóstwo emocji i niezapomnianych wrażeń.