, BRAWO, MŁODZI PISARZE!

Adam Augustyniak, Julia Bilińska, Zofia Krupa, Bartosz Ksiądzyna i  Dalia Kuśnierz to uczniowie klasy 7c, którzy wzięli udział w 5. edycji największego w Polsce konkursu literackiego dla szkół podstawowych pt. „ Popisz się talentem”. W tym roku organizatorzy otrzymali rekordową liczbę prac – 4023. Tematem przewodnim literackich zmagań było stworzenie wizji świata w 2121 r. i zaprezentowanie jej w formie reportażu z przyszłości. Choć wśród autorów wyróżnionych w kraju 15 prac nie znaleźli się wyżej wymienieni uczniowie, to jednak reportaże ich autorstwa były prawdziwym popisem wizji, warsztatu literackiego i poczucia humoru. Wspaniale, że opisane wersje przyszłości tak ogromnie się różniły, w literaturze bowiem jest  miejsce dla wielu rodzajów wrażliwości i nie istnieje żadna recepta czy wzorzec na  dobry tekst. Jesteśmy z Was bardzo dumne i mamy nadzieję, że nie powiedzieliście jeszcze ostatniego słowa.

Dorota Wyrzykowska, Marta Bartoszewska