Udział w projekcie Mobilne Centrum Edukacji

Do naszej szkoły dnia 07 października br. przybyło Mobilne Centrum Edukacji. W projekcie „Turystyczna Szkoła” udział wzięła klasa 2C i 3D wraz z wychowawcami. Projekt był skierowany do dzieci i nauczycieli i miał na celu zachęcić nas do podróżowania po Polsce, a także poznania naszego kraju. Dzięki nowoczesnej technologii uczniowie mieli możliwość poszerzyć swoją wiedzę poprzez zabawę. Sala została podzielona na kilka stacji, a na wejściu witał nas robot o imieniu Piter. Uczniowie mieli możliwość korzystania z augmentem reality, stołów multimedialnych, tabletów z aplikacjami, virtual reality, które pozwalały nam na wirtualne zwiedzenie. Dzieci miały okazję, także korzystać z tradycyjnych gier i zabaw mogliśmy kompletować plecak turystyczny, apteczkę i korzystać z kompasu. Dzięki projektowi mieliśmy okazję zapoznać się z polskimi walorami turystycznymi, a także rozszerzyć swoją wiedzę na temat bezpiecznego i świadomego podróżowania.