Mobilne Centrum Edukacji

W piątek, 8 października, uczniowie klasy 4c uczestniczyli w projekcie „Turystyczna szkoła”, w ramach którego mieli okazję przetestować Mobilne Centrum Edukacji. Projekt ten, realizowany  we współpracy z Ministerstwem Rozwoju i Technologii oraz Ministerstwem Edukacji i  Nauki, miał na celu zachęcenie dzieci do podróżowania po Polsce i poznawania atrakcyjnych zakątków naszego kraju. Multimedialna przestrzeń, w której przebywali uczniowie, podzielona była na kilka stref. W każdej z nich znalazły się inne atrakcje, np. multimedialne stoły z rozwiązaniami virtual reality, pozwalającymi na wirtualne zwiedzanie. Nie zabrakło tradycyjnych gier i zabaw, np. jazdy rowerem, testowania sprzętu rekreacyjnego, konkursów. Uczniów przywitał i pożegnał humanoidalny robot. Jesteśmy przekonani, że te niecodzienne zajęcia zaszczepiły bakcyla podróżowania wśród uczniów klasy 4c i na pewno na długo pozostaną w ich pamięci.