Jak uniknąć kłopotów w szkole i nie tylko…

24 września do  naszej klasy przybył bardzo ważny gość… PAN POLICJANT. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa uczniów w szkole, na ulicy  i w domu. Oglądaliśmy film edukacyjny ,, Bezpieczny Powrót Do Szkoły z Panem Nauczanką” . Pan policjant przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.  Wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Na koniec  spotkania, każdy z nas otrzymał książeczkę pt. ,,Pierwszaki, czyli jak uniknąć kłopotów w szkole i nie tylko…” Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.