Projekt Understand

Od 11 do 15 czerwca w naszej szkole gościli studenci z międzynarodowego projektu Understand, który ma na celu promowanie równości, tolerancji oraz otwartości na inne kultury.

Maggie i Roger, którzy pochodzą z Chin oraz Benedict wywodzący się z Ghany, codziennie mieli zajęcia z uczniami, podczas których opowiadali o  kulturze panującej w ich rejonach.

Dzięki interesującym prezentacjom multimedialnym młodzież dowiedziała się m.in. o miejscach wartych odwiedzenia, o tradycyjnych potrawach i strojach mieszkańców Ghany i Chin, a także mieli okazję nauczyć się prostych słów i zwrotów np. po chińsku.

Przede wszystkim jednak była to doskonała lekcja angielskiego, którą nasi uczniowie zapamiętają na długo.

Następna taka wizyta już za rok!!!