UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO W „SZÓSTCE”

Po dwumiesięcznym zasłużonym odpoczynku i zregenerowaniu sił przyszedł czas powrotu do szkoły. 3 września zawitaliśmy w szkolne progi. Punktualnie o godzinie 9 wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego uroczyście zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny. Rok pełen zmian i nowości, bowiem w kwietniu pierwszy raz ośmioklasiści będą pisali Wielki Sprawdzian na zakończenie nauki. Jak zawsze najbardziej gorąco powitaliśmy i zaprosiliśmy do społeczności szkolnej uczniów klas pierwszych. Otrzymali oni słodkie upominki.

Nowy rok szkolny przywitali z nami: Burmistrz Brzegu pan Jerzy Wrębiak, ksiądz proboszcz Marcin Czerepak, przewodnicząca Rady Szkoły Agnieszka Andrzejczak, przewodnicząca Rady Rodziców Magdalena Rybacka, dyrektor Anna Krokosz, wicedyrektorzy Ewa Stefanowicz, Dorota Wyrzykowska, Dariusz Ilów, grono pedagogiczne i licznie zebrani rodzice. W swym przemówieniu pani dyrektor wyraziła radość z powodu kolejnych remontów i modernizacji, które zostały wykonane w trakcie wakacji, przywitała nowych uczniów, a także życzyła „aby czas spędzany w szkole był radosny, ale i pracowity, nauczycielom wielu powodów do satysfakcji, rodzicom zaś zadowolenia ze swoich dzieci, dobrej współpracy ze szkołą, z nauczycielami, wychowawcami oraz dyrekcją”.

W tym roku obchodzimy 100 rocznicę niepodległości Państwa Polskiego- 100 lat nasza ojczyzna cieszy się wolnością, musimy pamiętać o tym, że nasi pradziadkowie zginęli właśnie za to, abyśmy my mogli spokojnie żyć, pracować i uczyć się w wolnym kraju. Nie zawiedźmy ich. Z tej okazji miło nam poinformować, że nasza szkoła jako jedyna szkoła podstawowa w Brzegu otrzymała dofinansowanie w ministerialnym projekcie GODNOŚĆ, WOLNOŚĆ, NIEPODLEGŁOŚĆ. Do konkursu stanęło 2500 szkół z całej Polski. Komisja wybrała 257 placówek, w tym naszą „szóstkę”.

Wszystkim życzymy samych sukcesów w nowym roku szkolnym. Niech będzie on szczęśliwy, kolorowy i pełen wspaniałych wyzwań. Do dzieła!

Adriana Puzyniak