Narodowe Święto Niepodległości

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole miała miejsce podniosła uroczystość. Obchody 103. rocznicy święta połączono bowiem z uroczystością odsłonięcia muralu upamiętniającego patrona naszej szkoły – Tadeusza Kościuszkę. Część artystyczną akademii przygotowały m.in. nasze utalentowane uczennice: Milena Kenar, Milena Sobocińska, Maja Skrzyniarz, Alicja Adamczak, Antonina Michalak.  Razem z pozostałymi recytatorami wprowadziły zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład ich uczestników, w tym patrona placówki – T.Kościuszki. Utwory poetyckie podkreślały nastrój lat walki i zmagań z zaborcami. Ich uzupełnieniem były utwory muzyczne.  Chór, w którym także wystąpiły uczennice naszej klasy, zadbał o oprawę muzyczną spektaklu.

Punkt kulminacyjny patriotycznej uroczystości stanowiło uroczyste odsłonięcie na jednej ze ścian budynku B muralu z wizerunkiem  naszego patrona - Tadeusza Kościuszki, zrealizowanego  w ramach projektu „Nasza historia – brzeski mural patriotyczny” z inicjatywy Fundacji Centrum Aktywnego Wsparcia, współfinansowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej.