Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Brzegu

20 listopada Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

W związku z obchodzoną 20 listopada na całym świecie 32 rocznicą uchwalenia Konwencji Praw Dziecka nasza klasa zaincjowała obchody tego dnia w naszej szkolnej społeczności wśród klas 4-8. 
Zaprosiliśmy pozostałe klasy 4-8 , by przyłączyły się do naszych działań.  Nasza klasa, wielu naszych rówieśników z  innych klas, a także starsi koledzy przyszli w poniedziałek 22 listopada ubrani na niebiesko -jest to kolor UNICEF`u i symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, których prawa są łamane.  Poza tym zaroponowaliśmy, by uczniowie wszystkich klas wykonali  niebieskie serca z papieru i zawiesili je na klasowych gazetkach-symbol naszej pamięci i solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie.
Wspólnie zorganizowaliśmy mały kącik informacyjny dla klas 4-8, którego celem było szerzenie wiedzy o prawach dziecka. W centrum holu budynku B pojawiło się również drzewko, na którym każdy z nas zawiesił wykonany przez siebie liść w kolorze niebieskim z zapisanym jednym prawem dziecka.  Na godzinie wychowawczej oglądaliśmy prezentację, która zawierała informacje nt. idei Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, informacje przybliżające uczniom Konwencję o prawach dziecka oraz tematy do dyskusji klasowej. 

Mamy nadzieję, że w przyszłoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka również się zaangażujemy i zaplanujemy wiele aktywności.