NAJLEPSI Z NALEPSZYCH

4 marca br. w Brzeskim Centrum Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie etapu gminnego wojewódzkich konkursów przedmiotowych, w którym uczestniczyli Burmistrz Brzegu – p. Jerzy Wrębiak, wiceburmistrz – p. Tomasz Filipkowski, kierownik Biura Oświaty Urzędu Miasta – p. Elżbieta Ochmańska – Jurkowska, dyrektorzy brzeskich szkół oraz oczywiście uczniowie i nauczyciele.

Wśród nagrodzonych liczną grupę stanowili jak co roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 im. T. Kościuszki w Brzegu, którzy triumfowali w 3 spośród 9 konkursów. Najlepiej poradzili sobie w eliminacjach gminnych Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego, zajmując wszystkie miejsca na podium. I miejsce zajął Mateusz Ziemba, uczeń klasy 8d, który do konkursu przygotowywał się pod opieką pani Doroty Wyrzykowskiej. II miejsce przypadło Ziemowitowi Krzykowskiemu z klasy 7d, podopiecznemu pani Małgorzaty Węgrzynowskiej. III miejsce w zmaganiach polonistycznych zajął Dominik Świtoń z klasy 8d, podopieczny pani Doroty Wyrzykowskiej. Co najważniejsze, wszyscy trzej chłopcy zakwalifikowali się również do zmagań na szczeblu wojewódzkim, uzyskując tytuły finalistów. Wspaniale dla naszych uczniów zakończyły się także eliminacje gminne Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego, w których triumfował Dominik Świtoń, późniejszy finalista konkursu na szczeblu wojewódzkim. Ucznia do konkursu przygotowywały panie Barbara Przybysz oraz Agata Wojtachnio. Również eliminacje do Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego zakończyły się zwycięstwem uczniów naszej szkoły. Zwyciężył Mateusz Ziemba, a II miejsce przypadło Szczepanowi Górce z klasy 8c. Obaj chłopcy to podopieczni pani Barbary Przybysz.  II miejsce w eliminacjach gminnych Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego przypadło Oliwierowi Perzanowskiemu z klasy 8d, który do konkursu przygotowywał się pod czujnym okiem pani Anity Zielińskiej, a III miejsce w eliminacjach Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego wywalczył Mikołaj Michalak z klasy 8a, podopieczny pani Alicji Kruczkowskiej. Nagrodzeni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, mogli też obejrzeć krótki program artystyczny przygotowany przez uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Brzegu.

Ceremonia wręczenia nagród była okazją nie tylko do gratulacji dla laureatów, ale także do okazania wdzięczności przygotowującym ich do prestiżowych zmagań nauczycielom oraz dyrektorom szkół. Zdobycie miejsca na podium podczas zmagań na etapie gminnym, a przede wszystkim uzyskanie w finałach wojewódzkich tytułów laureatów czy finalistów, wymaga bowiem od uczniów i ich opiekunów ogromnych nakładów dodatkowej pracy, dzięki której możliwe jest rozwijanie zainteresowań przedmiotem w stopniu znacznie wykraczającym poza treści podstawy programowej. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, pracę tę zakłóciły niestety obostrzenia wynikające z aktualnej sytuacji epidemicznej, tym bardziej więc należy docenić uczniów i nauczycieli za ich wysiłek podjęty wbrew trudnościom

Gratulujemy Wam, Drodzy Uczniowie,  wspaniałych wyników, rozległej wiedzy i wytrwałości, która, z pewnością przyczyni się do osiągania kolejnych sukcesów na dalszych etapach nauki i  we wszystkich pozostałych aktywnościach.  Życzymy również, by olbrzymia wiedza, którą już posiadacie, zamieniła się kiedyś w mądrość, dzięki której będziecie mogli podejmować dobre decyzje, związane nie tylko z edukacją.