Międzynarodowy Dzień Frankofonii

W marcu 2022 klasa 7E pełniła rolę gospodarza szkoły. Tematem przewodnim były obchody Międzynarodowego Święta Frankofonii, który wypada 20 marca.

W klasie została przeprowadzona lekcja tematyczna poświęcona krajom francuskojęzycznym. Podczas lekcji wychowawczej uczniowie bardzo sprawnie rozdzielili między siebie poszczególne obowiązki. Każdy zespół miał wywiązać się z powierzonych zadań. Uczniowie pracowali w grupach, skrupulatnie wykonując założone cele. Jedna z nich przygotowała tablicę informacyjną na temat krajów i kuchni francuskiej. Klasa zorganizowała również degustację potraw związanych z kuchnią francuską oraz konkurs o piłkarzach francuskich. Nauczyciele przeprowadzili w klasie lekcje tematyczne. Celem klasy 7E było przybliżenie innym uczniom kultury, historii oraz geografii krajów, w których mówi się w języku francuskim. Zespoły wykazały się doskonałą organizacją i zaangażowaniem. Uczniowie z klasy 3E wsparli swoim działaniem klasę 7E przygotowując piękne flagi krajów francuskojęzycznych.