Pogadanka na temat Cyberprzemocy z zaproszonymi policjantami

Temat cybeprzemocy, to temat często poruszany przez uczniów, ich rodziców, ale również nauczycieli. W trosce o bezpieczne korzystanie z Internetu 7 kwietnia wychowawczyni klasy 5B zaprosiła na zajęcia panią policjantkę Magdalenę Bielecką, która opowiedziała uczniom o zagrożeniach w czyhających na nich w sieci.

Dzieci słuchały słów pani policjantki z wielkim zaangażowaniem, zadawały nurtujące ich pytania. Dowiedziały się, że tak naprawdę nikt nie jest anonimowy w Internecie i należy uważać z kim się rozmawia, jakie tematy porusza, jakie posty, komentarze umieszcza. Pani Magda przestrzegała uczniów przez podawaniem wszelkich danych wrażliwych itp. Uświadomiła uczniom, że w razie potrzeby, jest w stanie dotrzeć do cyberprzestępcy. Na prośbę wychowawczyni pani policjanta pojawiła się również na spotkaniu z rodzicami, które odbyło się tego samego dnia.