Dzień Interdyscyplinarny

5 maja uczestniczyliśmy w kreatywnych zajęciach w ramach programu "SZKOŁA DLA INNOWATORA". Naszym zadaniem było zgłębienie tematu dotyczącego negatywnego wpływu nadmiaru produkcji plastiku na nasze zdrowie i bezpieczeństwo środowiska naturalnego. Postanowiliśmy "dać drugie życie" plastikom wykorzystując je na przykład jako doniczki, piórniki, zabawki dla dzieci (statek, wiatrak itp.).

Rozwiązywaliśmy krzyżówki i inne łamigłówki ukryte pod kodami QR, poszerzaliśmy w ten sposób naszą wiedzę na wyżej wymieniony temat. Obejrzeliśmy prezentacje multimedialną ukazującą szokujące fotografie zwierząt morskich zabijanych przez pływający w ich wodach plastik. Zrozumieliśmy problem powszechnie stosowanego plastiku i mamy na uwadze właściwą segregację oraz konieczność ograniczenia plastiku w życiu codziennym.