DZIEŃ KARIERY w 8C

W dniu 14.06.2022 r. klasa 8c po raz kolejny uczestniczyła w Dniu Kariery organizowanym w naszej placówce. Klasom 8 przypadł tym razem moduł "Finanse i przedsiębiorczość", w co bardzo dobrze wpisał się tytuł naszych lekcji "Człowiek filarem biznesu, czyli przedsiębiorczość w cenie". Na zajęciach zdefiniowaliśmy pojęcia takie jak: "osobowość", "przedsiębiorca" i "przedsiębiorczość". Spróbowaliśmy wspólnie wymienić cechy osoby przedsiębiorczej, a następnie uczniowie wskazywali konkretne cechy w odniesieniu do swojej osoby. Nie zabrakło też listy osób, które odniosły sukces w życiu zawodowym postępując zgodnie z zasadami etyki. Refleksją z przeprowadzonych zajęć stała się odpowiedź na pytanie: "Czy jesteśmy predysponowani do bycia przedsiębiorcą i czy cechy przedsiębiorcze są wrodzone czy też można je w sobie wykształcić". Jednym słowem - była to doskonała lekcja nauki i weryfikacji swoich predyspozycji na przyszłość.

Weźmiemy pod uwagę wypracowane wnioski - Uczniowie klasy 8C laughing