Romuald Nowak Gościem Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Tadeusza Kościuszki

2 czerwca 2022 br.  mieliśmy zaszczyt gościć wybitnego brzeżanina, absolwenta naszej szkoły, wieloletniego kierownika Muzeum Narodowego „Panoramy Racławickiej”, człowieka zaangażowanego w powstanie ponad stu wystaw i publikacji popularyzujących Panoramę Racławicką, Tadeusza Kościuszkę oraz insurekcję kościuszkowską, Pana dr. Romualda Nowaka.

Szanowny gość spotkał się z młodzieżą którą reprezentowała nasz klasa - 5B. Opowiadał o przywiezionych i przekazanych szkole pamiątkach związanych z Tadeuszem Kościuszką. Spędzony wspólnie czas minął w bardzo sympatycznej atmosferze i kolejny raz wzbogacił nas o nowe wiadomości związane z patronem Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6. Uczniowie zobaczyli między innymi medal z popiersiem Tadeusza Kościuszki i poznali jego historię, mieli możliwość obejrzenia kalendarza, który został wydany w 2017 roku, w 200 rocznicę śmierci Naczelnika. Zawierał on wzory telegramów wysyłanych z wielu okazji, takich jak zaproszenia na wesele czy inną uroczystość z wizerunkiem Tadeusza Kościuszki. Ich celem było szerzenie wartości patriotycznych.

Nasz gość, nawiązując do osobistych wspomnień z lat szkolnych, nadmienił, że czas szkoły podstawowej to ważny etap w życiu każdego młodego człowieka i trzeba już dziś poważnie zastanowić się, jaka droga w przyszłości będzie tą właściwą.

Dyrektor szkoły Anna Krokosz na zakończenie spotkania podziękowała znakomitemu gościowi za odwiedziny i przekazane szkole pamiątki oraz zaprosiła do częstszych spotkań w naszej placówce. Pan Romuald Nowak zadeklarował, że chętnie będzie wracał w mury naszej szkoły.