"Niech żyją wakacje!"

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Brzegu

24 czerwca br. cała społeczność naszej szkoły  zebrała się na boisku ORLIK, aby podsumować mijający rok szkolny. Punktualnie o godz. 9 rozpoczął się uroczysty apel, który przygotowali członkowie Samorządu Uczniowskiego pod opieką pani Marioli Mesjasz – Walas i Honoraty Rodobolskiej.  Swoją obecnością zaszczycili nas Wiceburmistrz Brzegu Pan Bartłomiej Kostrzewa, ksiądz proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego Marcin Czerepak, przewodnicząca Rady Rodziców pani Magdalena Przysiężna – Pizarska, dyrektor szkoły Pani Anna Krokosz oraz wicedyrektorzy Pani Ewa Stefanowicz i Pan Dariusz Ilów.

Jako pierwszy głos zabrał Pan Bartłomiej Kostrzewa, który wyraził radość z obecności na naszej akademii oraz  życzył wspaniałych, niezapomnianych i bezpiecznych wakacji. Natomiast Pani Dyrektor Anna Krokosz powiedziała „Cieszę się, że podobnie jak w latach ubiegłych był to czas bezpiecznej nauki pod  troskliwą  opieką  wychowawców i nauczycieli, dzięki którym uczniowie Szóstki zdobywali  nowe  doświadczenia edukacyjne. W czasach, gdy za naszą wschodnią granica toczy się wojna, to bezpieczeństwo doceniamy jak nigdy wcześniej”. Podkreśliła też, że nauczyciele i wychowawcy motywowali swoich uczniów do wyzwań, jakie niesie życie, mówiąc „Takimi wyzwaniami były w tym roku pandemia, a później wydatna pomoc, jaką nieśliście swoim rówieśnikom – uchodźcom z Ukrainy. Ten egzamin zdaliście celująco. Dziękuję nauczycielom za wkład w rozwój wiedzy i umiejętności, Księdzu proboszczowi parafii Miłosierdzia Bożego za współpracę i otaczanie duchową opieką, Radzie Rodziców za wspieranie nas  w działaniach na rzecz naszych wychowanków, a Waszym rodzicom i opiekunom za służenie pomocą  w procesie edukacji i wychowania”.

Po tych słowach nadszedł czas wręczenia nagród najlepszym uczniom oraz listów gratulacyjnych ich rodzicom. Nie zabrakło także nagród dla najlepszych i najwierniejszych czytelników. Całość zakończył barwny taniec z szarfami w wykonaniu uczennic klas trzecich. Opiekunkami dziewcząt były panie Magdalena Jasińska i Marzena Wionczek.

Wakacje to zarazem beztroska, stan relaksu, podróżowanie, poznawania nowych miejsc i ludzi,  ale także bezpieczny odpoczynek. Życzymy więc , aby ten długo oczekiwany czas dał wszystkim tutaj obecnym dużo radości, abyśmy za dwa miesiące pełni nowych sił spotkali się ponownie przy Poprzecznej.