I znów zabrzmiał dzwonek...

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Brzegu

Po dwumiesięcznej przerwie, z uśmiechem na twarzy, wypoczęci, pełni sił i zapału do pracy spotykaliśmy się dziś, 1 września 2022 roku, na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023.Inaugurację przygotował Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Marioli Mesjasz – Walas oraz Pana Łukasza Milewskiego, a o oprawę muzyczną zadbała Pani Honorata Rodobolska.  Swą obecnością zaszczycili nas Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, ksiądz proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego Marcin Czerepak, Przewodnicząca Rady Miasta Renata Listowska, przewodnicząca Rady Rodziców Magdalena Przysiężna – Pizarska, Dyrektor Szkoły Anna Krokosz oraz wicedyrektorzy Ewa Stefanowicz i Magdalena Rybacka. Zebranych przywitał Burmistrz Brzegu, który życzył uczniom i nauczycielom, aby ten rok szkolny przebiegał przede wszystkim bezpiecznie i zdrowo. Życzył również „aby nadchodzące miesiące były nie tylko czasem wytężonej pracy, ale niosły za sobą wiele radości i zadowolenia. Niech każdy dzień spędzony w szkole pozwala zdobywać nowe doświadczenia.” Pani Dyrektor Anna Krokosz przywitała uczniów słowami: „Jestem przekonana, że nie ma wśród nas osób, które nie byłyby ciekawe, jak potoczy się nowy rok szkolny i co ze sobą przyniesie. Oczywiście nie znamy odpowiedzi na te pytania, ale z pewnością mogę powiedzieć, że wszyscy uczniowie odniosą mniejsze lub większe sukcesy edukacyjne. Niektórzy zostaną mistrzami w konkursach przedmiotowych, inni spróbują swych sił w sporcie lub na gruncie artystycznym, w wolontariacie czy samorządzie uczniowskim. Będą też tacy, którzy podejmą się działań na rzecz ekologii i promowania zdrowego trybu życia. Wśród szerokiej oferty aktywności, jakie planujemy do realizacji  w szkole, zapewne każdy  z Was znajdzie coś dla siebie.” Następnie wyróżniona została drużyna dziewcząt w składzie :  Lena Borowiec , Karolina Kuziemska, Maja Oziębłowska, Lena Bejger, Maja Mania,  Hanna Świechowska, Zuzanna Bajsarowicz, Maja Sinkowska, Lena Galant, Emilia Haręza, która w ostatnim tygodniu roku szkolnego zdobyła I miejsce Ogólnopolskim Finale Igrzysk Dzieci w piłce nożnej dziewcząt. Trenerem mistrzyń Polski jest pan Dariusz Żak.

Szczególnie gorąco powitaliśmy pierwszoklasistów. Przedstawiciele każdej z klas pierwszych wyszli na środek i dumnie powtarzali słowa ślubowania:

Ślubuję uroczyście!

Być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.

Uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy urosnę.

Starać się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po ślubowaniu klasy zostały obdarowane słodkimi rogami obfitości.

Wierzymy, że rok szkolny 2022/2023, który właśnie się rozpoczął, będzie dobry i owocny . Wszystkim uczniom życzymy, aby czas spędzany w szkole był radosny, ale i pracowity, nauczycielom wielu powodów do satysfakcji, rodzicom zaś zadowolenia ze swoich dzieci, dobrej współpracy ze szkołą, z nauczycielami, wychowawcami oraz dyrekcją.