Wycieczka do Gospodarstwa Ekologicznego "Ekostyl" Biadacz

W dniach 14 - 15 września wszystkie klasy trzecie wybrały się do Gospodarstwa Ekologicznego "Ekostyl" w Biadaczu. Celem było przybliżenie dzieciom warunków życia na wsi, zdrowego trybu życia oraz umożliwienie kontaktu z ekosystemem, a także zwierzętami hodowanymi. Uczniowie brali udział w zajęciach kulinarnych "Od ziarenka do bochenka". Dowiedzieliśmy się, że rolnik sieje i zbiera ziarna z pola, potem zawozi je do młyna. Młynarz miele zboże na mąkę, a piekarz wyrabia ciasto z mąki, soli, wody i drożdży, a następnie chleb wypieka w gorącym piecu. Uczniowie mieli możliwość samodzielnie ugniatać ciasto i upiec bułki. Kolejną atrakcją była przejażdżka wozem do lasu połączona z zajęciami edukacyjnymi. Wycieczka była fantastyczna i na pewno jeszcze tam wrócimy.