Niepodległa - niepokorna

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 organizatorem Konkursu Pieśni Patriotycznej

18 października br w naszej szkole odbył się KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ na etapie powiatowym. Jego celem było przede wszystkim krzewienie wartości patriotycznych, by młodzi ludzie byli świadomi swej tożsamości i dumni z tego, że są Polakami. W zmaganiach wzięły udział zarówno zespoły jak i soliści, którzy rywalizowali ze sobą w różnych kategoriach wiekowych. Uczestnicy prezentowali utwory wokalne z repertuaru pieśni patriotycznych, żołnierskich, partyzanckich itp.

Publiczność w skupieniu wysłuchała wszystkich występów, a niesamowity, ciepły klimat całemu przedsięwzięciu nadała wspaniale przygotowana kawiarenka ze słodkim poczęstunkiem. Wśród przybyłych gości był dyrektor Brzeskiego Centrum Kultury pan Jacek Ochmański oraz kierownik Klubu Garnizonowego pani Jana Koronkiewicz. Komisja konkursowa miała nie lada problem, aby wyłonić zwycięzców, ponieważ poziom występów był wysoki i bardzo wyrównany.

Po naradach zdecydowano, że w kategorii 13-16 lat najlepszy okazał się zespół FRAZA z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 8 w Brzegu pod kierunkiem pani Anny Krupy, a w kategorii 16-20 lat Aleksandra Szyszka z II Liceum Ogólnokształcącego w Brzegu, której opiekunką jest pani Iwona Pasierska.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w etapie wojewódzkim tego konkursu.

Oliwia Smaglińska

Julia Pilarczyk