ZAMKOWY TURNIEJ POETYCKI IM. JANUSZA WÓJCIKA

4 listopada na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu odbył się w  Turniej Poetycki  im. Janusza Wójcika, w którym wzięło udział 4 uczniów naszej klasy. W wypełnionej po brzegi Sali  Pinottiego uczestnicy konkursu prezentowali wiersze własnego autorstwa. Wiktoria Gajak  wyrecytowała przepięknie utwór „Jesień”, Nina Janicka odczytała swój wiersz pt. „Kolorowe tango”, Nina Owczar zaprezentowała wiersz pt. „Życie”, a Ignacy Krzykowski wystąpił z utworem „Tak nie musi być”. W konkursowych zmaganiach uczestniczyło ponad 80 uczniów ze szkół podstawowych i średnich Opolszczyzny.  Profesjonalne jury najwyżej oceniło wiersz autorstwa Niny Owczar, która w doborowej stawce uplasowała się na wysokim III miejscu.

Jednak wszystkie wiersze naszych uczniów wyróżniały się oryginalnością i były świadectwem talentu i wrażliwości ich młodych autorów, dla których konfrontacja z twórczością rówieśników  oraz występ przed profesjonalnym jury były z pewnością niezapomnianym przeżyciem.

Udział w konkursie stanowił dla jego uczestników również okazję, by  zapoznać się z osobą jego patrona, którego wspominali m.in. pani Monika Jurek - dyrektor departamentu Edukacji i Rynku Pracy Urzędu Marszałkowskiego w Opolu, pan Dariusz Byczkowski - dyrektor Zamku Piastów Śląskich, pani Ewa Smolińska - wicestarosta Powiatu Brzeskiego, pani Elżbieta Ochmańska-Jurkowska  - Kierownik Biura Oświaty Miasta Brzeg , pani Renata Listowska  -Przewodnicząca Rady Miejskiej w Brzegu oraz pani Joanna Gala Wójcik – żona poety.  Organizatorzy  - Zespół Szkół Zawodowych nr 1 zadbali także o piękną oprawę muzyczną turnieju, smaczny poczęstunek i atrakcyjne nagrody. A następny turniej już za rok.