BRAWO DZIEWCZYNY !

18 listopada w Klubie Wojskowym 1. Pułku Saperów w Brzegu po raz dziewiętnasty odbył się Konkurs Poezji Patriotycznej i Religijnej „Fides & Patria” im. ks. ppłk Zbigniewa Stefaniaka, długoletniego kapelana garnizonu brzeskiego.

Wielki sukces odniosła w nim Wiktoria Gajak z klasy 5c, która po ubiegłorocznym zwycięstwie w kategorii uczniów klas I - IV tym razem nie miała sobie równych w grupie uczniów klas V - VIII. Uczennica zdobyła  nie tylko uznanie jury, w skład którego weszły panie Maria Dorota Herman, Aleksandra Bednarek oraz ksiądz pułkownik Sławomir Fąfara,  ale także podbiła serca widowni, o czym świadczyły rzęsiste brawa po jej występie. Wiktoria zaprezentowała wiersz pt. „Modlitwa do Anioła Przebaczenia” Iwony Przybylskiej. Wspaniale zaprezentowały się także Alicja Wojciechowska z klasy 4a z wierszem pt. „Świat” ks. Jana Twardowskiego, zdobywczyni wyróżnienia specjalnego, oraz Zosia Szczucka z klasy 3c, które otrzymała wyróżnienie za recytację utworu pt. „Czy ty kochasz.?” Zygmunta Marka Miszczaka. Wiktoria i Alicja to podopieczne pani Doroty Wyrzykowskiej, a Zosia do swojego występu przygotowywała się pod okiem pani Anny Nowackiej. Tegorocznym przesłuchaniom przyglądały się reprezentująca Urząd Marszałkowski w Opolu - pani Monika Jurek , wicestarosta powiatu brzeskiego -  pani Ewa Smolińska oraz Kierownik Biura Oświaty Miasta Brzeg - pani Elżbieta Ochmańska -Jurkowska, a także szef Sztabu 1. Pułku Saperów - ppłk Zbigniew Buganik, którzy ufundowali atrakcyjne nagrody dla wszystkich uczestników konkursowych zmagań.

Gratujemy dziewczętom pięknego występu oraz odwagi w prezentowaniu na forum publicznym poezji patriotycznej i religijnej, dziękując za   wzruszenia i radość, jakich dostarczyły licznie zgromadzonym słuchaczom.