POLSKO – LITEWSKA WYMIANA DOŚWIADCZEŃ

w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 w Brzegu

8 listopada br mieliśmy zaszczyt gościć w murach naszej szkoły delegację nauczycieli litewskich. Wizyta ta została zorganizowana przez Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu, w ramach współpracy z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Kownie, a jej celem jest zaprezentowanie modeli współpracy pomiędzy organami prowadzącymi a placówkami oświatowymi w Polsce. W wizycie udział bierze około 50 przedstawicieli organów prowadzących, dyrektorzy szkół oraz nauczyciele. Wśród uczestników są także przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Litwy oraz litewscy kuratorzy oświaty.

Po krótkim poczęstunku nasi goście udali się do kilku sal, gdzie mieli przyjemność wziąć udział w lekcji języka polskiego, angielskiego, matematyki oraz przyrody. Następnie udali się na boisko, odbył się tam bowiem pokaz piłkarski przygotowany przez klasę sportową.

Cieszymy się, że mogliśmy podzielić się doświadczeniami oraz pokazać, jak wyglądają lekcje w polskiej szkole.  Mamy nadzieję na kolejną współpracę.