ŚWIĄTECZNIE PO ANGIELSKU

24 stycznia br. w naszej szkole odbyły się kolejne jasełka bożonarodzeniowe, które zostały przygotowane przez uczniów klasy IVB i VD pod opieką pani Anny Mielnik i pani Moniki Okoń.To przedstawienie było wyjątkowe, ponieważ odbywało się w języku angielskim.

Do obejrzenia zaprosiliśmy dzieci klas II i III naszej szkoły oraz przedszkolaków z Publicznego Przedszkola Integracyjnego nr 7. Uczniowie wcielili się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, a także trzech króli, którzy przybyli złożyć pokłon Jezusowi, narodzonemu w ubogiej stajence. Wszystkie role wypowiedziane zostały w języku angielskim, tylko narracja była dwujęzyczna.
Uroku inscenizacji dodały kolędy zagrane na flecie przez jedną z uczennic oraz zaśpiewane przez chórek dziewcząt z klasy Vd pod przewodnictwem starszej koleżanki Oliwii.
Wieczorem uczniowie zaprosili rodziców,aby zaprezentować im swoje przedstawienie. Byli oni bardzo wzruszeni i dumni ze swoich dzieci.
Uczniowie wykazali się świetną grą aktorską, a wspaniała sceneria dopełniała całą inscenizację.