WSPÓLNIE, KREATYWNIE, Z PASJĄ

kilka słów o naszej niesamowitej przygodzie!

Przez ostatnie miesiące sześcioro uczniów klasy 7c z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Brzegu pod czujnym okiem trenerki, pani Adriany Puzyniak, przygotowywało się do udziału w ogólnopolskim finale międzynarodowego programu DESTINATION IMAGINATION. Stawia on przed uczestnikami projekty zespołowe, które wyzwalają ducha odkrywczości i samodzielności, zachęcają do zdobywania nowych umiejętności i zainteresowań oraz kreują poczucie odpowiedzialności wobec innych.

Nasza drużyna wybrała wyzwanie naukowe „Medyczna zagadka”. Należało opisać dowolną chorobę, która przytrafiła się głównemu bohaterowi, postawić diagnozę i rozwiązać ją. Przez wiele miesięcy przygotowywaliśmy scenariusz, kostiumy i rekwizyty, a także pracowaliśmy nad „Wyzwaniami na już”, które również są oceniane w trakcie olimpiady.

1 marca wyjechaliśmy do Wrocławia. Tego dnia wieczorem miała miejsce ceremonia otwarcia olimpiady. Nazajutrz czekało na nas wyzwanie drużynowe, a ostatniego dnia „Wyzwanie na już”, po czym wieczorem odbyła się ceremonia zamknięcia, na której ogłoszono zwycięzców. Nam nie udało się wygrać, ale czas spędzony na przygotowaniach oraz w trakcie samej olimpiady to chwile, których nigdy nie zapomnimy. Nauczyliśmy się współpracy w grupie, punktualności, odpowiedzialności. Uruchomiliśmy naszą wyobraźnię do granic możliwości, odkryliśmy pokłady naszej kreatywności. Nigdy wcześniej nie pomyśleliśmy, że jest ona tak bogata. W przyszłym roku chcemy ponownie wziąć udział w olimpiadzie i wiemy, że po raz kolejny przeżyjemy przygodę życia.

Kreatywnie pozdrawiamy - MEJD IN CZAJNA 2 w składzie:

Malwina Nowak – pielęgniarka; Agata Skuratowicz – Halyna, Sabina Mudyna – Ewa Drzazga, prowadząca program PYTANIE NA KOLACJĘ, Kacper Szałański – naukowiec, Mateusz Kita – lekarz i Jian Bao Wang – państwo Hodzikura oraz trener drużyny – Adriana Puzyniak.