WITAJCIE WAKACJE!

Uroczyste zakończenie roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 w Brzegu

19 czerwca na boisku szkolnym pożegnaliśmy kolejny rok szkolny i z radością powitaliśmy wakacje. W tym dniu świętowali z nami: zastępca Przewodniczącego Rady Miasta, pan Janusz Wójcik, ksiądz proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego, Marcin Czerepak oraz przewodnicząca Prezydium Rady Rodziców pani Magdalena Przysiężna – Pizarska. Pani dyrektor, Anna Krokosz, podsumowała mijający czas następującymi słowami: „Za nami kolejny rok szkolnej edukacji. Zabrzmiał już ostatni dzwonek, niebawem udamy się wszyscy na zasłużony odpoczynek. Cieszę się, że podobnie jak w latach ubiegłych był to czas bezpiecznej nauki pod troskliwą opieką wychowawców i nauczycieli, dzięki którym uczniowie Szóstki zdobywali nowe doświadczenia edukacyjne. To dla nas wyjątkowy rok, bo mury naszej szkoły opuszczą aż dwa roczniki uczniów. Zapewne lata spędzone wspólnie w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 zostaną na zawsze w Waszej pamięci”. Nasz wyjątkowy gość, pan Janusz Wójcik, oprócz życzeń bezpiecznych wakacji, wspomniał, że on sam jest absolwentem SZÓSTKI i z łezką w oku wspomina budynek przy ulicy Poprzecznej.

Następnie wręczono nagrody książkowe uczniom wyróżniającym się w nauce oraz wszystkim tym, którzy osiągnęli sukcesy wewnątrzszkolne. Były to między innymi nagrody dla najlepszego czytelnika, za najwyższą frekwencję oraz dla wybitnych sportowców. W tym roku na podium stanęły dziewczęta. I tak w szkole podstawowej Natalia Lasek, a w gimnazjum Aleksandra Ożóg, natomiast Alicja Czarnecka została wyróżniona za wielokrotne reprezentowanie szkoły na zawodach sportowych.

Tradycyjnie już rozstrzygnięto konkurs GOSPODARZ SZKOŁY, który wygrała klasa 7c.

W trakcie apelu ogłoszono również wyniki wyborów na nowego przewodniczącego szkoły, ponieważ dotychczasowa przewodnicząca, Julia Rybacka, jest już absolwentką „szóstki”. Tak więc naszym nowym dowodzącym został uczeń klasy 6c, Kacper Górka.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych latach. A teraz czas na zasłużony odpoczynek, jak powiedziała pani dyrektor „Wakacje to zarazem beztroska, stan relaksu, podróżowanie, poznawania nowych miejsc i ludzi, czasami także jakże potrzebne „nicnierobienie”. Życzę, aby ten długo oczekiwany czas dał wszystkim tutaj obecnym dużo radości, abyśmy za dwa miesiące pełni nowych sił spotkali się ponownie przy Poprzecznej.”