Rocznica wybuchu II wojny światowej

Miesiąc wrzesień to czas smutnych rocznic związanych z historią Polski w I poł. XX wieku. 1 września obchodzimy kolejne rocznice wybuchu II wojny światowej i równocześnie ataku Niemiec hitlerowskich na naszą Ojczyznę, zaś 17 września agresji Związku Radzieckiego na Polskę.

W minionych tygodniach przedstawiciele naszego Samorządu Uczniowskiego uczestniczyli w  Mszach świętych odprawionych w 80. rocznicę tych tragicznych wydarzeń. 1 września w kościele Miłosierdzia Bożego w Brzegu, natomiast 15 września w Kościele Garnizonowym w Brzegu. W nabożeństwach uczestniczyły poczty sztandarowe organizacji kombatanckich, społecznych, a także służb mundurowych, harcerzy i brzeskich szkół. Obecne były władze samorządowe.

Nasz poczet sztandarowy obecny był na Apelu Poległych pod pomnikiem upamiętniającym obrońców Westerplatte i ich dowódcę majora Henryka Sucharskiego. Podobnie jak władze miasta, nasi przedstawiciele złożyli wiązankę kwiatów pod obeliskiem.