Fascynująca przygoda w Zoo Safari

Dnia 20 września klasa 6E  wybrała się na wycieczkę do  czeskiego ogrodu zoologicznego – ZOO SAFARI w Dvur Kralove.

Specjalnością tego ogrodu i największą atrakcją jest Afrykańskie Safari, gdzie na kilkunastu hektarach biegają liczne zwierzęta:  antylopy, bawoły, zebry, żyrafy, strusie, okapi i in.

Nasi uczniowie oglądali je z pokładu trucka i safari-busa, którymi poruszali się po specjalnie wyznaczonych trasach. Niektóre zwierzęta podchodziły bardzo blisko – na wyciągnięcie ręki i mogliśmy je pogłaskać. Było to niesamowite przeżycie.

Po emocjonującym safari zwiedzaliśmy drugą część ogrodu tradycyjnie, oglądając zwierzęta na mniejszych wybiegach oraz ciekawe ekspozycje w pawilonach: Zwierząt Drapieżnych, Ptasi Świat, Świat Dinozaurów, Świat Flamingów, Okapi, Surykatki, Małpy, Orangutany, Wodny Świat, Świat Słoni i wiele innych. Na terenie zoo w Dvur Kralove mieszkają przedstawiciele 270 gatunków zwierząt.

W ogrodzie jest też wiele dodatkowych atrakcji, jak np. amfiteatr, wioska afrykańska z domkami, sklepami i afrykańską szkołą,  place zabaw, a także punkty gastronomiczne.

Spędziliśmy tam  miłe chwile, integrując się i obserwując świat przyrody.