ZORRO

Czego współczesny młody widz oczekuje od spektaklu? Dynamicznej akcji? Kolorowych, fantazyjnych kostiumów? Charakterystycznych postaci? A może wpadającej w ucho muzyki, piosenek? Jeśli tak jest, to komedia Pawła Aignera pt. „Zorro”, na pewno spełnia te wymogi.

Przedstawienie, które obejrzeli uczniowie klas 5b i 5c w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora, pełne było niespodzianek i przewrotności. „Zorro” to zupełnie nowa interpretacja historii o znanym bohaterze. Bo „zorrów” jest kilku. Nawet zaciekły wróg bohatera z Los Angeles, Gubernator, przywdziewa maskę i nosi czarną pelerynę. Ważnym elementem sztuki są profesjonalne pojedynki szermierki, rozmach scenografii i kostiumów. Widz musi pilnie uważać, aby nie pogubić się w szybkich zmianach planów akcji. Wyrazista gra aktorska, humor i muzyka, rodem z Hiszpanii, stanowią o niezaprzeczalnej atrakcyjności przedstawienia.
Widzom najbardziej podobały się kreacje aktorskie Krzysztofa Jaroty (Gubernator), Łukasza Bugowskiego (kapral Garcia) i Karoliny Gorzkowskiej (Lolita, bratanica Sędziego). Uczniowie długo oklaskiwali aktorów, gdy opadła kurtyna, a prawdziwy „Zorro” nie został pojmany przez niegodziwego Gubernatora.

milles