Współpraca ze Szkołą Polonijną w Holandii

4 października 2019 r. odwiedził Polskę i swoje rodzinne miasto Brzeg, Pan Przemysław Pysz, były uczeń naszej szkoły.

Obecnie mieszka i pracuje w Holandii. Pan Przemek ma bardzo duży wkład w powstaniu Szkoły Polonijnej im. Generała Maczka w Brabancji Północnej przy Fundacji Pro Polonia. Przez kilka lat pracował w Szkole Polonijnej jako wolontariusz.

Do dziś ma stały kontakt ze swoimi podopiecznymi - uczniami Szkoły Polonijnej im. Generała Maczka.

Poproszony przez Opiekuna SU Panią Mariolę Mesjasz, o nawiązanie międzyszkolnej współpracy uczniów naszej szkoły z uczniami Szkoły Polonijnej, przywiózł pocztówki z własnoręcznymi podpisami uczniów z Holandii.

Teraz na nas kolej…

Zapraszamy wszystkich uczniów, którzy chcą opisać, jak wygląda Wasze codzienne życie

w Polsce , w formie listu, czy kartki pocztowej i przyniesienie do sali lekcyjnej 33D.

Jako Rada Samorzadu Uczniowskiego wyślemy je wszystkie do Holandii.

Pan Przemek obiecał, że odwiedzi naszą szkołę i opowie o Holandii, swoim życiu w tym kraju i o holenderskiej szkole.

Tymczasem pozdrawia Wszystkich Nauczycieli, którzy Go uczyli, kiedy uczęszczał do naszej szkoły oraz obecnych Uczniów i zaprasza do współpracy.