Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Brzegu

Dni pełne wrażeń...

Relacja z pierwszych dni pobytu naszych uczniów w Niemczech!

W dniach 14-18 października uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczą w wymianie sportowej dzieci i młodzieży z Polski i Niemiec.

Pierwszy dzień upłynął na zajęciach i wspólnych zabawach integracyjnych. Dzieci miały okazję w niewielkich grupach rozwijać kreatywność i ćwiczyć współpracę. Miały również możliwość szlifować język, gdyż grupy złożone były z polskich i niemieckich nastolatków. Po zajęciach zorganizowanych, takich jak pantomima, parkur czy wspinaczka górska, przyszedł czas na rywalizację w tradycyjnych dyscyplinach - piłce nożnej i ręcznej. 

Kolejny dzień to pełna wrażeń podróż do Strasburga we Francji. Razem z naszymi niemieckimi przyjaciółmi mieliśmy przyjemność odwiedzić jedno z najważniejszych miejsc w zjednoczonej Europie - Parlament Europejski. Miejsce to zachwyciło swoim rozmachem i zaciekawiło historią. Dowiedzieliśmy się jak działa parlament, jak wielu ludzi pracuje nad bezpieczeństwem Eurodeputowanych oraz w jakim języku przemawia się z mównicy. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie miasta. Nasi gospodarze zrobili nam niesamowitą niespodziankę, zabierając w podróż wodnym tramwajem...

Tyle na dziś. Reszta w kolejnych dniach.