Historia – najlepszą nauczycielką życia

Patriotyzm to dziś na powrót ważna sprawa. Rozbudzanie uczuć patriotycznych i kultywowanie tradycji to misja współczesnej szkoły. Treści te niosą wiele wartości ważnych dla życia i kształtowania osobowości dziecka oraz rozwijania postaw najmłodszych.

Chcąc skutecznie inspirować uczniów klas młodszych do zainteresowań historia swojej miejscowości, regionu, Ojczyzny zainicjowaliśmy w ubiegłym roku szkolnym Konkurs Historyczno – Patriotyczny dla uczniów klas trzecich szkoły podstawowej.

Dnia 30 maja 2019 r.  w naszej szkole odbyła się II edycja konkursu, której przewodniczyła wicedyrektor szkoły – pani Ewa Stefanowicz.

Zadania konkursowe dotyczyły treści zawartych w podstawie programowej oraz książce pt. „Czy znasz ten kraj”. Były tematycznie związane z historią naszej Ojczyzny, naszego miasta, znanymi, historycznymi postaciami, związanymi z naszym krajem i tymi, wywodzącymi się z baśni i legend. Uczestnicy konkursy mogli zaprezentować wiedzę geograficzną dotyczącą usytuowania Polski na mapie Europy oraz społeczną, odnoszącą się do polskich tradycji, tańców, strojów ludowych.

Po konkursowych zmaganiach na uczestników czekała słodka niespodzianka, przy wspólnym stole mogli się podzielić swoimi wrażeniami i wymienić doświadczeniami.

Laureaci konkursu otrzymali imienne dyplomy i nagrody rzeczowe – gry edukacyjne, popularyzujące piękno i historię Polski, wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy imienne oraz pamiątki uczestnictwa ufundowane przez Burmistrza Brzegu – pana Jerzego Wrębiaka.

Nasi trzecioklasiści – Lena Bejgier z klasy III a i Mateusz Mojzyk z klasy III b zdobyli wyróżnienia. Opiekunowie reprezentantów szkół otrzymali dyplomy – podziękowania za trud włożony w przygotowanie uczniów.  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.