Robimy kanapki na drugie śniadanie

W ramach Programu dla szkół, finansowanego ze środków Unii Europejskiej oraz budżetu krajowego, a który ma na celu promowanie wśród dzieci zdrowej diety zorganizowaliśmy mini warsztaty kulinarne.

Warsztaty były poprzedzone pogadanką z pielęgniarką pracującą w szkole, Panią Alicja Janczy.

Pani pielęgniarka objaśniła jak dobrze jeść, by być zdrowymi. Mówiła, by nie zapominać o drugim śniadaniu i  najlepiej, by było przygotowane w domu z sezonowych produktów. Przestrzegła przed spożywaniem słodyczy zamiast drugiego śniadania, czy w ogóle zamiast śniadania.

Zwróciła uwagę jak bardzo negatywny wpływ na rozwój naszego organizmu ma spożywanie dużej ilości cukru, obecnego w tak wielu gotowych produktach, po które chętnie i często sięgamy ze sklepowych półek.

Postanowiliśmy własnoręcznie wykonać kanapki z przygotowanych przez rodziców artykułów i zjeść je w wspólnie z koleżankami i kolegami przy jednym stole.

Honorowym gościem podczas nietypowego drugiego śniadania w szkole była wicedyrektor szkoły, Pani Ewa Stefanowicz.

Pani Wicedyrektor była pod wrażeniem naszych pomysłów kulinarnych. Zachęcała nas, abyśmy starali się codziennie przynosić do szkoły kanapki przygotowane w domu.  Powiedziała nam o podstawowych zasadach, jakimi powinniśmy się kierować podczas wyborów żywieniowych.

Szczególnie zwróciła nam uwagę na to, że do utrzymania odpowiedniego poziomu skupienia, prawidłowego myślenia i dobrego samopoczucia potrzebne jest odpowiednie drugie śniadanie. I nie możemy zapominać, by je codziennie mieć w tornistrze.

Dużo nauczyliśmy się podczas tych zajęć, chcemy by było ich więcej.