Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Brzegu

Uroczyście przyrzekamy, że będziemy książki kochać…

Pasowanie na czytelnika w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 w Brzegu

19 marca odbyło się w naszej szkole wielkie wydarzenie. Oto bowiem nasi najmłodsi uczniowie doczekali momentu, w którym stali się pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki szkolnej. Zanim to nastąpiło aktorzy z kółka teatralnego pod kierunkiem Pana Łukasza Milewskiego zabrali dzieci w świat baśni i bajek. Magicznym pociągiem jechaliśmy przez kolejne stacje, na których spotykaliśmy postaci znane ze świata literatury. Byliśmy więc na „Zaczarowanej stacji”, gdzie przywitała nas czarownica, na stacji „Kapturkowo”, gdzie Czerwony Kapturek rozmawiał z wilkiem, a także na stacji „Bagdad”, gdzie zatańczył nam Sindbad. Dotarliśmy również do stacji „Pantofelek”, na której Kopciuszek żalił się na swój los, a okrutna siostra wymagała zbyt wiele. Po chwili magiczny pociąg zawiózł nas do „Piernikowa”, gdzie Jaś i Małgosia dotarli po długiej podróży do domku z piernika. Kolejno dojechaliśmy do stacji „Krasnalowo”. Tu poznaliśmy Śnieżkę i małe krasnale, które wesoło tańczyły wokół królewny. I w tym momencie pociąg dotarł do celu, czyli do stacji „Pasowanie na czytelnika”. Aktorzy, sowicie nagrodzeni brawami, zeszli ze sceny, a ich miejsce zajęła Pani Joanna Żołyńska – Janczyk, nauczyciel bibliotekarz. Zaprosiła pierwszaki na środek, gdzie wicedyrektorzy pasowali każdego ucznia wielkim ołówkiem. Radości nie było końca. Dumni uczniowie odebrali zakładki do książek oraz słodki upominek.

            W tym miejscu pragniemy podziękować pani Joannie Żołyńskiej – Janczyk oraz panu Łukaszowi Milewskiemu za przygotowanie tego niezwykłego wydarzenia. Ogrom pracy sprawił, że nasze najmłodsze dzieci przeniosły się do zaczarowanego świata. Pomogli im w tym również aktorzy: Maja Skrzyniarz, Kacper Bujak, Julia Milewska, Oliwia Krajanowska, Mateusz Skibiński, Aniela Foremska, Marta Kamińska, Dominika Jurkiewicz, Hubert Bednarz, Milena Kenar, Wiktoria Gajak, Agata Golonka oraz Mateusz Kaszub. Podziękowania kierujemy też do pań ze świetlicy, które wraz z uczniami przygotowały  zakładki dla 101 uczniów – pani Aleksandra Krzewińska, Diana Wołoszyn, Diana Kruczkowska i Iwona Redka. Dziękujemy też rodzicom naszych krasnali za pomoc w zorganizowaniu kostiumów swoich pociech oraz dla Rady Rodziców za wsparcie finansowe, dzięki któremu można było obdarować nowych czytelników upominkami.

            Ten dzień na pewno pozostanie w naszej pamięci na długo. Chcielibyśmy jeszcze raz wsiąść do zaczarowanego pociągu i wyruszyć przed siebie w poszukiwaniu kolejnych bajek.