DOBRE RADY DLA ÓSMOKLASISTÓW

Drodzy uczniowie klas ósmych!

We wtorek, środę i czwartek będziecie zdawali swój pierwszy „prawdziwy” egzamin. Pewnie niektórzy z Was trochę się denerwują, dlatego przygotowaliśmy dla Was kilka rad i przypomnień. Pamiętajcie, że wynik egzaminu nie wpływa na Wasze oceny na świadectwie, ale jest bardzo ważny w rekrutacji do szkół, które wybraliście, dlatego postarajcie się wypaść jak najlepiej.
Oto kilka rad:

PAMIĘTAJ!

• Połóż się spać o takiej porze, żeby się wyspać. W ostatniej chwili niczego więcej się nie nauczysz.
  • Wstań na tyle wcześnie, żeby mieć czas na spokojne przygotowanie się i dotarcie do szkoły bez nerwów.
  • Zjedz lekkie śniadanie.
  • Weź koniecznie ze sobą:

legitymację szkolną,

długopis lub pióro z czarnym wkładem bez zmazywacza (pomyśl o długopisie zapasowym),na część matematyczną dodatkowo linijkę.

Przed egzaminem:

Nie bierz niczego na uspokojenie, ani żadnych środków, które mają wspomagać koncentrację.

Ubierz się w strój galowy, tak, jak nakazuje statut szkoły.

Zostaw w domu maskotki, telefon komórkowy, piórnik. I tak nie będzie można wnieść ich na salę.

Podczas egzaminu:

• Będziesz miał/miała wodę do picia przy stoliku.
  • Słuchaj uważnie uwag nauczyciela.
  • Czytaj uważnie polecenia, do końca i ze zrozumieniem.
  • Nie śpiesz się, masz wystarczającą ilość czasu.
  • Odpowiadaj dokładnie na pytania.
  • Rozwiązuj w pierwszej kolejności zadania łatwe.
  • PISZ WYRAŹNIE!!!
  • Przede wszystkim liczy się jakość napisanego tekstu. Jeżeli zdążysz – przeczytaj raz jeszcze wypracowanie, dostaw brakujące przecinki i popraw błędy.
  • Dbaj o staranność zapisu działań matematycznych.
  • Działania matematyczne przelicz dwa razy.
  • Pamiętaj, że wiele odpowiedzi wywnioskować można z tekstów, zawartych w arkuszu egzaminacyjnym.

Wszyscy szczerze życzymy Wam powodzenia :)

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne .