„Księga zdarzeń zawsze otwarta jest w połowie…”

uroczyste zakończenie roku szkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 im. T. Kościuszki w Brzegu

Za nami kolejny rok  szkolnej edukacji, której znaczna część przypadła na okres nauki zdalnej. Był to trudny czas, ale sukcesy, jakie odnieśli nasi uczniowie, świadczą, że  wykorzystaliśmy go właściwie. 25 czerwca uczniowie klas trzecich i ósmych spotkali się na uroczystym pożegnaniu roku szkolnego. Swą obecnością zaszczycił nas Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, który złożył gratulacje i podziękowania za całoroczną pracę oraz zaangażowanie, a także życzył spokojnych, bezpiecznych i udanych wakacji. Naszą galę uświetnili również: ksiądz proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego Marcin Czerepak, przewodnicząca Rady Rodziców pani Magdalena Przysiężna – Pizarska oraz dyrekcja szkoły – pani Anna Krokosz, Dorota Wyrzykowska, Ewa Stefanowicz i pan Dariusz Ilów. Montaż słowno -muzyczny przygotowali wraz z uczniami opiekunowie Samorządu Uczniowskiego – pani Mariola Mesjasz- Walas, Wioleta Perkowska i pan Łukasz Milewski przy pomocy pani Honoraty Rodobolskiej, Marzeny Onisk i pana Pawła Mruklika.

Dla ósmoklasistów, którzy w środę w Zamku Piastów Śląskich otrzymali dyplomy absolwenta Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Brzegu,  pobyt w naszej szkole to z pewnością czas dojrzewania, dokonywania pierwszych ważnych życiowych wyborów, budowania własnej tożsamości, nawiązywania przyjaźni, znajomości, poszukiwania swojego miejsca w życiu. Na pewno podczas spotkań po latach będą oni wspominać zdarzenia, sytuacje, rozmowy, którymi żyła cała klasa. Dziś mają okazję spojrzeć z perspektywy na te doświadczenia  i z uśmiechem, a może i rozrzewnieniem pomyśleć, że ten etap już za nimi. Wierzymy, że nasi absolwenci otrzymali solidne podstawy wiedzy i umiejętności, które pomogą zrealizować plany i marzenia.

Szczególne słowa pani dyrektor skierowała do naszych tegorocznych trzecioklasistów. Po trzech latach nauki z jedną panią, w jednej sali lekcyjnej, gdzie nauka przeplatała się z zabawą, niebawem przejdą oni pod opiekę nowych wychowawców. Pojawią się nowe przedmioty, będzie wielu nowych nauczycieli. Będzie inaczej, ale to nie znaczy, że trudniej. Nowe wyzwania w życiu każdego człowieka, dużego czy małego, wywołują obawy i strach. Ale, jak mówił Mały Książę, strach trzeba oswoić i zaprzyjaźnić się z nim. Zatem życzymy naszym młodszym koleżankom i kolegom, aby oswajali swoich nowych nauczycieli, nowych przyjaciół i nowe sytuacje, a wtedy wszystko się uda.

Za chwilę  czeka nas wszystkich czas najwspanialszy i najradośniejszy – wakacje. Niech będą one udane, pełne wrażeń i dobrych emocji, ale przede wszystkim bezpieczne! Do zobaczenia we wrześniu!