„Droga do celu to nie połowa przyjemności, to cała przyjemność”.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Brzegu

1 września rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Uroczysta inauguracja odbyła się przy udziale zaproszonych gości – Burmistrza Brzegu Pana Jerzego Wrębiaka, Prezes Brzeskiego Oddziału ZNP Pani Renaty Stec, Księdza Proboszcza Marcina Czerepaka oraz Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Magdaleny Przysiężnej – Pizarskiej. Dyrektor Szkoły, Pani Anna Krokosz, wyraziła nadzieję, iż ten rok będzie spokojniejszy niż poprzedni, bowiem – jak zauważyła – „wszyscy już tęsknimy za zwyczajnym przebiegiem roku szkolnego, za codziennymi spotkaniami z klasą i nauczycielami, za normalnymi lekcjami, a nawet za tradycyjnym sposobem pisania klasówek! Musimy jednak wierzyć, że w końcu nasze życie powróci do dawnego stanu i że znowu będziecie mogli zasiadać w szkolnych ławkach bez żadnych obaw i utrudnień”.

Tradycyjnie już gorąco zostały przywitane pierwszaki, które dumnie wypowiadały słowa przysięgi:

Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.

Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy urosnę.

Będę starał się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Burmistrz Brzegu życzył wszystkim zebranym dobrego i spokojnego roku szkolnego oraz nadmienił, iż Pani Anna Krokosz została dyrektorem szkoły na kolejne 5 lat.

Uroczystą akademię uświetnił montaż słowno-muzyczny przygotowany przez Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Marioli Mesjasz – Walas, Wiolety Perkowskiej, Pana Łukasza Milewskiego, Pani Marzeny Onisk, Honoraty Rodobolskiej oraz Pana Pawła Mruklika. Minutą ciszy uczciliśmy wybuch II wojny światowej, a także przypomnieliśmy sobie najważniejsze fakty z września 1939 roku. Na koniec nasi najmłodsi koledzy zostali obdarowani słodkim upominkiem.

Całej społeczności szkolnej życzymy… szczęśliwego nowego roku szkolnego!