PAŹDZIERNIK - MIĘDZYNARODOWYM MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Od wielu lat w miesiącu październiku na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

Tradycje MMBS sięgają 1999 roku, kiedy to Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Libriarianship – IASL) zainicjowało obchody  tego święta. Początkowo, był to jeden dzień i przypadał na czwarty poniedziałek października. Od 2008 roku biblioteki szkolne mogą podejmować różne inicjatywy nawet przez cały miesiąc.

Nasza biblioteka w tym okresie inicjuje wiele akcji i podejmuje różne działania, aby pokazać, że jest to bardzo ważne miejsce w życiu społeczności szkolnej.

Hasło tegorocznych obchodów: BAŚNIE I LEGENDY Z CAŁEGO ŚWIATA

Szczegółowy program obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych znajduje się w zakładce Biblioteka.

Biblioteka zachęca  wszystkich uczniów do zapoznania się z ofertą obchodów i aktywnego udziału w przedsięwzięciu.

Mile widziane wsparcie ze strony wychowawców, a także zaangażowanie rodziców w przygotowanie dzieci.