Prawa dziecka – Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka obchodzony 20 listopada

W piątek 19 listopada wychowawcy klas 1-3 wraz z uczniami obchodzili Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa - prawa dziecka. O tym, jakie to ważne świadczy fakt, iż zostały one uwzględnione w Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej. Nauczyciele wyposażając dzieci w odpowiednie umiejętności, wiedzę oraz postawy uświadamiają im, jak ważne są prawa dziecka, dlaczego powinny być przestrzegane i chronione. Dzieci należy wychowywać  ku dobru, czyli tak, aby w przyszłości umiały kochać, szanować, powstrzymywać się od krzywdzenia tych, którzy znajdują się w ich otoczeniu. Dzięki temu, dzieci rozwijają w sobie zdolności rozróżniania tego co dobre, a co złe.