Boże Narodzenie niech da nam radość i przebaczenie

Jasełka w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 w Brzegu

22 grudnia cała społeczność szkolna miała przyjemność obejrzeć jasełka w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Podobnie jak rok temu miały one formę online, gdyż pandemia, a co za tym idzie zamknięcie szkoły, uniemożliwiła nam spotkanie przy wspólnym stole. Zasiadła jednak przy nim aktorska rodzina, która zaprezentowała przebieg wigilii w polskim domu. Były więc kolędy, ubieranie choinki, dzielenie się opłatkiem, życzenia. Pani dyrektor, Anna Krokosz, życzyła wszystkim spokojnych świąt, pełnych ciepła i radości, a także przypomniała słowa Matki Teresy z Kalkuty, że

Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie.
Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać, jest Boże Narodzenie.
Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad, które jak żelazna obręcz uciskają ludzi w ich samotności, jest Boże Narodzenie..
Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei tym, którzy są przytłoczeni ciężarem fizycznego, moralnego i duchowego ubóstwa, jest Boże Narodzenie.
Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze, jak bardzo znikome są twoje możliwości i jak wielka jest twoja słabość, jest Boże Narodzenie.
Zawsze, ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych przez ciebie, Zawsze wtedy, jest Boże Narodzenie.

Na zakończenie uczniowie klasy 2c pod kierunkiem wychowawczyni, pani Anny Nowackiej, przedstawili kolędę „Cicha noc” w nietypowy sposób, bo w wersji wizualno – przestrzennej z językiem migowym w ramach innowacji pedagogicznej pt. „Świat ciszy”.

W jasełkach udział wzięły uczennice klasy 7b, a całość przygotowali pani Adriana Puzyniak i pan Łukasz Milewski.

Wszystkim życzymy zdrowia, miłości, radości i spokoju. Niech Nowy Rok będzie stabilny, pełen marzeń, które staną się rzeczywistością!

Wesołych Świąt!