NAJLEPSI SPORTOWCY WŚRÓD UCZNIÓW

9 października 2018 r. w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie odbyła się  uroczysta gala podsumowująca współzawodnictwo sportowe uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych województwa opolskiego w roku szkolnym 2017/2018. Tradycją ostatnich lat stało się bowiem wyróżnienie placówek, które szczególnie wspierają utalentowaną młodzież i osiągają wysokie wyniki na arenie wojewódzkiej. Wystarczy wspomnieć, że w tym roku we współzawodnictwie uczestniczyło ponad sto szkół z Opolszczyzny. Ostateczna klasyfikacja sporządzona została w oparciu o wyniki uzyskiwane przez uczniów podczas zawodów wojewódzkich w blisko 20 dyscyplinach sportowych. Podobnie jak w latach poprzednich wysokie III miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej – rocznik 2002-2004 zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 im. T. Kościuszki w Brzegu. Jej reprezentanci w osobach Alicji Czarneckiej oraz Mateusza Markowskiego w obecności dyrektorów placówki – p. Anny Krokosz oraz p. Dariusza Ilowa, a także trenerów – p. Jolanty Budzowskiej i p. Zbigniewa Marca z dumą odebrali puchar, a także w imieniu wszystkich sportowców zapowiedzieli dalsze sukcesy w nowym roku szkolnym. Cieszyć może też fakt, że nasi podopieczni znajdują możliwość kontynuowania sportowych pasji w brzeskich szkołach średnich. W tym roku III miejsce w rywalizacji szkół średnich zajęło bowiem I Liceum Ogólnokształcące im. B. Chrobrego, a nagrodę dla szkoły odebrały absolwentki Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 – Kamila Stachera, Nicola Stachera i Julia Szklarz, którym towarzyszył nauczyciel wychowania fizycznego – p. Przemysław Kiełtyka. Gratulujemy sukcesów naszym obecnym i byłym sportowcom, licząc, że ten rok szkolny będzie nie mniej udany niż poprzedni.

Dorota Wyrzykowska