Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Brzegu

Strefa aktywności wolontariackiej

W miesiącu maju  byłyśmy w  Publicznym Przedszkolu nr 7 Integracyjnym, gdzie wśród przedszkolaków są dzieci z różnymi niepełnosprawnościami.

Były to dwie wizyty w dwóch grupach. Na początku spotkań dzieci przedstawiały się i opowiadały, co lubią najbardziej jeść, jak jest ich ulubiona zabawka, zwierzątko. Zaśpiewały nam piosenkę, której niedawno się nauczyły. Następnie zainicjowałyśmy wspólną zabawę, wykorzystując do niej gry, klocki, plansze, znajdujące się w przedszkolnych salach. Podczas zabaw na dywanie, proponowane przez nas formy bawienia się, dzieci przyjmowały z wielkim entuzjazmem.

Nam natomiast przebywanie z nimi  dawało satysfakcję i prawdziwą radość. Po zabawie  poprosiłyśmy dzieci o narysowanie dla nas pamiątkowych laurek. Mogłyśmy podziwiać z jakim zapałem i pomysłowością wykazały się przy wykonywaniu prac. Wręczając nam swoje urocze malunki, nie zabrakło przytulania się do nas i szczerego uśmiechu. Było to dla nas niesamowite przeżycie . 

Nasz wolny czas spędziłyśmy również w szkolnej świetlicy, gdzie zaoferowałyśmy pomoc w odrabianiu zadań domowych. Mogłyśmy sobie przypomnieć polecenia w ćwiczeniach do matematyki, języka polskiego z klas młodszych, a wykorzystując swoją wiedzę, wytłumaczyć niezrozumiale dla młodszych kolegów i koleżanek treści oraz odrobić  z nimi zadane lekcje.

Spotkanie w naszej szkolnej świetlicy dało nam poczucie pożytecznie wykorzystanego wolnego czasu.