INSPIRUJĄCE SPOTKANIA - TY TAKŻE POTRAFISZ UDZIELIĆ PIERWSZEJ POMOCY

7 czerwca 2019 r. odbyło się spotkanie klasy II d szkoły podstawowej z pracownikami ds. BHP z   Jeronimo Martins. To ciąg dalszy spotkań, którego celem jest uświadomienie uczniom celowości udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i podjęcia działań ratujących życie osób poszkodowanych oraz nauczenie dzieci podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia te przygotowały uczniów do podejmowania właściwego sposobu pomocy potrzebującym, a także rozbudziły zainteresowanie dzieci podstawową wiedzą medyczną. Dzieci były bardzo zaangażowane i chętne do współpracy. Gdy prowadzący pokazali na manekinach poprawne wykonywanie masażu serca, sztucznego oddychania i przypomnieli zasady, którymi musimy się kierować, przeprowadzając te czynności, uczniowie rozpoczęli praktyczną część zajęć. Kolejnym etapem była umiejętność udzielenia pomocy dziecku, które ma uraz głowy i złamaną rękę. Po części teoretycznej i praktycznej dzieci zadawały pytania. Z całą pewnością po takiej lekcji uczniowie klasy II d będą potrafili udzielić pierwszej pomocy, gdy zajdzie taka potrzeba.