„Dobra jest każda ze ścieżek i dobra jest każda droga”

uroczyste pożegnanie absolwentów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Brzegu

17 czerwca br spotkaliśmy się w przepięknej scenerii Muzeum Piastów Śląskich na wyjątkowej uroczystości pożegnania absolwentów. Wyjątkowej i historycznej, bowiem pierwszy raz od wielu lat żegnaliśmy ósmoklasistów, a ostatni raz uczniów gimnazjum. W tej uroczystości towarzyszył nam Burmistrz Brzegu, pan Jerzy Wrębiak, który pogratulował wszystkim uczniom ukończenia szkoły i życzył dobrych wyborów szkół średnich, a także wytrwałości w dalszym rozwijaniu swoich pasji oraz sukcesów. Pani dyrektor Anna Krokosz najpierw skierowała słowa do uczniów klas ósmych „Wydaje się, że minęła zaledwie chwila, a tymczasem to już osiem lat, odkąd przybyliście do naszej szkoły: beztroscy, weseli i ciekawi świata. W ciągu tych wspólnie spędzonych lat uczyliśmy się postrzegać każdego z Was w sposób całościowy, wpajać Wam podstawowe wartości. Dzisiaj chcemy podziękować Wam, drodzy absolwenci, za podjęcie współpracy z nami, nauczycielami, za otwartość na potrzeby drugiego człowieka, za działalność charytatywną, tworzenie wyjątkowej atmosfery, która wyróżnia naszą szkołę”. Następnie gimnazjaliści usłyszeli, że „Nasze dzisiejsze spotkanie ma charakter historyczny, z jednej strony dlatego, że spotykamy się tu w takim gronie po raz ostatni, z drugiej ponieważ naszemu pożegnaniu towarzyszy świadomość, że lata spędzone w gimnazjum to historia, a jednocześnie początek nowego czasu”.

Po pięknym montażu słowno – muzycznym, którego myślą przewodnią były słowa piosenki Ryszarda Rynkowskiego SZCZĘŚLIWEJ DROGI JUŻ CZAS, przeszła pora na wręczenie najlepszym uczniom nagród, a ich rodzicom listów gratulacyjnych. Wszyscy absolwenci odebrali również pamiątkowe dyplomy ukończenia szkoły.

Drodzy absolwenci, na nowej drodze Waszego życia życzymy Wam samych sukcesów, kolorowych dni i realizacji marzeń. I pamiętajcie „To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca, to dopiero koniec początku”.