Code Week 2019 rozpoczęty

Code Week to europejski projekt edukacyjny, do którego przystąpiliśmy już drugi raz. Tydzień kodowania to europejska inicjatywa, której celem jest pokazanie kodowania od najlepszej strony, zachęcanie do nauki programowania zarówno dzieci jak i dorosłych.

Kodowanie nie posiada ani barier wieku ani języka ani miejsca, można kodować właściwie zawsze, w każdym miejscu, niezależnie od tego, ile mamy lat. Warto to robić, bo umiejętności nabyte w procesie uczenia się kodowania przekładają się na podniesienie jakości życia w różnych jego aspektach.

Celem  konkursu jest:

- Upowszechnienie europejskiej inicjatywy jaką jest Code Week,

- Zainteresowanie programowaniem szerokiej grupy odbiorców w różnym wieku i o różnych umiejętnościach z zakresu programowania,

- Poszerzenie umiejętności programistycznych, wprowadzenie elementów kodowania i

robotyki do codziennych zajęć dydaktycznych w przedszkolach i szkołach,

- Zainspirowanie nauczycieli do wykorzystania robotów w nauce programowania,

- Dzielenie się wiedzą i doświadczeniami, dobrymi praktykami w grupie na facebook.com/edusense #UczymyDzieciProgramowac www.uczymydzieciprogramowac.pl

Tematy zaproponowanych wydarzeń  zgłosiliśmy  na stronie Code Week w nazwie wydarzenia wpisując  tytuł, dodając  nazwę/numer szkoły, w której przeprowadzimy event). Oto tematy tegorocznych spotkań:

1. Historia Code Week z Uczymy dzieci programować i...,

2. Szukamy kodu w codziennych czynnościach z Uczymy dzieci programować i...,

3. Kod nie jedno ma imię z Uczymy dzieci programować i...,

4. Zakodowana orkiestra z Uczymy dzieci programować i...,

5. Tworzymy zakodowane obrazy z Uczymy dzieci programować i...,

6. Zakodowana gimnastyka z Uczymy dzieci programować i...,

7. Rozszerzamy rzeczywistość z Uczymy dzieci programować i...,

8. Nasz przyjaciel Scratch z Uczymy dzieci programować i...,

9. Zakodowane bajki, baśnie, opowieści z Uczymy dzieci programować i...,

10. Zakodowana matematyka z Uczymy dzieci programować.

Projekt ma zadanie pokazanie, że kodowanie nie jest trudne, a realizacja aktywności związanych z kodowaniem nie wymaga dostępu do stacjonarnego sprzętu komputerowego. Dla uczniów to wspaniała zabawa, nauka współpracy w zespole, rozwijanie logicznego i algorytmicznego myślenia.